Český zahrádkářský svaz v Čejči - Obec Čejč

Český zahrádkářský svaz v Čejči

Více fotografií (107)
Otevřené vinné sklepy 2014

14. ročník otevřených vinných sklepů v Čejči na Vás čeká v sobotu 17. srpna 2019.

Otevřené vinné sklepy - již 12. ročník

imgp9203-large.jpg

imgp0160-large.jpg

imgp9641-large.jpg

imgp9344-large.jpg

imgp9687-large.jpg


imgp9384-large.jpg

Květinovou výzdobu u pokladny zapůjčili manželé Škápíkovi.

Občerstvení :

restaurace Beseda Josef Ivičič, vinný sklep U Hroznu p. Bábela

a Včelařský dvůr z Lednice.

imgp9651-large.jpg imgp9466-large.jpg

imgp0282-large.jpg

Další občerstvení

- selská svačinka,

ve 21 vinných sklepech

s volnou degustací vzorků vín.

imgp9701-large.jpg

Pořadatel ČZS v Čejči pan Ing. Stávek s CM Mládí z Čejče.

13. ročník otevřených vinných sklepů v Čejči na Vás čeká v sobotu 11. srpna 2018.

Otevřené vinné sklepy - již 11. ročník

img_8083-medium.jpg

Termín otevřených vinných sklepů je velmi stabilním bodem v kalendáři jejich návštěvníků z blízkého i dalekého okolí. Stejně i mnoha občanů Čejče. Je proto povinností organizátorů a vinařů, kteří svá „království" zpřístupňují, udělat vše pro prezentaci nejen svých vín, svého sklepa, ale i pro propagaci obce Čejč, krásného areálu vinných sklepů Pod Búdama. Jak to bylo letos? Příprava musí začít včas, aby vše z technického zázemí bylo k dispozici a přispělo tak ke zdaru akce. Velmi důležité je projednání celé organizace s vinaři, bez jejichž spolupráce by akce nebyla uskutečnitelná. Mohlo by se zdát, že už vše běží automaticky. Ale vždy je co řešit a co zlepšovat.

Např. byly dobudovány lavice a stůl do altánu, který slouží jako pokladna při této akci.

img_7420-medium.jpg

A podobných drobností, které bylo nutno zařídit, se dá najít více. Sledovali jsme účast na otevřených sklepech v okolí a také akce podobného charakteru v den našeho otevírání. Trochu panovaly obavy, zda se podaří udržet zájem hostů o Čejč. Někteří byli přesvědčeni, že 700–800 hostů bude úspěchem. A výsledek – své sklepy otevřelo 20 vinařů, kteří nabídli 208 vzorků vín. Tedy podstatně víc než „povinných" 6 vzorků na sklep. Návštěvníci za tradiční vstupné obdrželi vše, co potřebují, aby našli sklepy a věděli, které vzorky jsou k degustaci připraveny. Sklenička a přehled vinařů jsou proto samozřejmostí. V každém sklepě bylo k dispozici drobné občerstvení, komerční občerstvení bylo zajištěno Janou Koskovou, vinným sklepem U Hroznu a restaurací Beseda Josefa Ivičiče. Po celou dobu otevření sklepů chodili v areálu mužáci z Hovoran a pomáhali dotvářet atmosféru Moravského Slovácka. Počasí akci přálo, bylo příjemně, ne tak horko, jako bylo v letošním létě při akcích v okolí. Souhra všech faktorů přinesla pozitivní výsledek.

img_7811-medium.jpgimg_7953-medium.jpg

Poprvé byla překročena hranice tisíce platících, přišlo 1 011 hostů. Na tomto stavu má zásluhu propagace, ale především přístup všech zúčastněných k těm, kteří k nám najdou cestu a jsou spokojeni nejen s nabízenými víny, ale i areálem a celkovou úrovní otevřených sklepů.

img_7649-medium.jpgimg_7487-medium.jpg

Také nemůžeme zapomenout na Besedu u cimbálu, která je velmi příjemným zakončením prožitého dne. Cimbálová muzika Mládí z Čejče přivede na parket všechny, kteří se chtějí bavit. Tak se od 19 do 24 hodin bavili ti, kteří tak vzdali hold všemu příjemnému, co v sobotu 13. srpna roku 2016 v Čejči zažili. Otevřené vinné sklepy byly opět v Čejči úspěšné.

img_8016-medium.jpgimg_8114-medium.jpg

Poděkování patří všem zúčastněným, hlavně vinařům, kteří své sklepy otevřeli, ale také ostatním, OÚ Čejč za aktivní přístup k přípravě areálu, hasičům za zajištění parkování, mnoha majitelům za úklid kolem svých nemovitostí a všem i nejmenovaným, kteří přispěli ke zdaru akce.

V hodnocení je příjemné vzpomenout e-maily, které organizátoři dostali. V jednom byla dokonce zmínka, že na akci nenašli chybu, v jiném chvála na některé vinaře. My jsme chybičky našli díky velkému počtu hostů jsme měli málo vstupenek, ale vstup omezen nebyl. Hodnocení potěší, ale spíše zavazuje k odstraňování některých chyb, které se vždy objeví.

Na shledanou při příštím ročníku otevřených vinných sklepů v Čejči v sobotu 12. srpna 2017 se připravují a těší organizátoři a vinaři.

Jubilejní otevřené vinné sklepy - již 10. ročník

Opravdu to rychle uteklo a v letošním roce se vinné sklepy „Pod Búdama" otevřely pro širokou veřejnost již podesáté. Není to příliš dlouhá historie, ale přece jen desetkrát je desetkrát. Je to malé jubileum, které si zasloužilo některé nové přístupy.

wp_20150805_008-medium.jpgNávštěvníky v sobotu 15. srpna 2015 přivítala nová vstupní tabule oznamující, že vstupuje do „nové osady" – Vinných sklepů Čejč Pod Búdama.

Na místě pokladny vyrostl altán (který bude ještě dohotoven) a bude sloužit i jako odpočinkové místo pro příležitostné návštěvníky našich „búd"._mg_1613.jpg

Potom už bylo vše téměř obvyklé. Jen každý návštěvník dostal oranžovou taštičku, tužku s potiskem a seznam sklepů se vzorky a fotografiemi vinařů. Každý padesátý pak měl v kapsičce malou pozornost – otevírák na víno; také s potiskem.

A pětistý host měl vstup zdarma. Samozřejmostí byla degustační sklenička s potiskem.img_0170-medium.jpg

Stejné pozornosti obsahovala i kapsička věnovaná všem vinařům, kteří své sklepy zpřístupnili.


Opět hosty čekalo 24 otevřených sklepů s 236 vzorky vín. Přístup hostů i vinařů navzájem nevybočil z tradičního rámce vzájemného pochopení a zájmu. Bylo na 15. srpen velké horko, které nás v letošním roce sužovalo po velmi dlouhou dobu; proto mnoho návštěvníků chutnalo odpovědněji – raději méně a více vzorků. Přišlo dost mladých, někteří z tradičních starších vynechalo. Asi horko a mnoho akcí v okolí trochu snížilo návštěvu – přesto 907 hostů celkem je výsledek, který nezarmoutil ani pořadatele, ale ani vinaře.

_mg_1598.jpg Ostatní náležitosti akce byly tradičně na solidní úrovni; občerstvení komerčně zajistil vinný sklep U Hroznu a restaurace Formanka, hospodářské zázemí bylo obohaceno o umývárku. Pro Besedu u cimbálu s cimbálovou muzikou Mládí z Čejče, která následovala od 19 hod., byl pronajat velký stan, který měl ochránit návštěvníky před deštěm či sluncem; zvítězila druhá varianta. Byli jsme rádi, že nám nezapršelo a celý den se podařil tak, jak bylo předpokládáno.

_mg_1813.jpg_mg_1839.jpg_mg_1624.jpg_mg_1772.jpg _mg_1790.jpg_mg_1636.jpg_mg_1778.jpg_mg_1631.jpg _mg_1601.jpg_mg_1660.jpg

10. ročník otevření vinných sklepů v Čejči díky společnému úsilí organizátorů,

vinařů a dalších, kteří se jakkoliv na něm podíleli, skončil dobře.

Nyní již je nutné přemýšlet o dalším otevření a to13. srpna 2016.

Otevřené vinné sklepy - 8. ročník - sobota 17. 8. 2013

Fotoohlédnutí videoreportáž


Otevřené vinné sklepy - již 7. ročník

Ano léta letí a mnohým se může zdát, že to snad ani není možné. Ale je to tak, vinné sklepy v Čejči již posedmé přivítaly návštěvníky z blízkého i vzdáleného okolí. Podobných akcí přibývá po celé Moravě a milovník vína, ušlechtilého to nápoje, si má možnost vybírat i ve známějších vinařských obcích. Termín našeho otevření je určen poměrně přesně. Někdo může říci, že je to pozdě, že už nemá víno a že návštěvníci jsou už podobnými dny nasyceni.

dsc00057-large.jpg

K dobrému vínečku patří dobré jídlo ...

dsc09992-large.jpg

Ale průběh našich otevřených vinných sklepů zatím ukazuje, že snad v Čejči je vše jiné než jinde. Mnozí organizátoři v okolí museli letos konstatovat, že jim ubylo hostů. Proto i někteří z nás měli určité obavy. Rozhoduje asi více faktorů - prostředí, počasí, kvalita vín, vztah k návštěvníkům, organizace, již vybudovaná tradice. Těžko lze seřadit všechny faktory dle jejich významu. S napětím jsme čekali na sobotu 11. srpna 2012. Organizátoři a vinaři, kteří otevírají sklepy, si ale mohli říci, že v přípravě udělali vše potřebné pro zdárný průběh.

dsc00079-large.jpg

A co návštěvníci? Nezklamali a opět přišlo více lidí jak v předcházejícím roce. Již kolem desáté hodiny přicházeli první a proud se nezastavil až do odpoledních hodin. Letošní den otevřených sklepů měl více „nej“ než počet hostů. Tak pěkně přehledně: počet platících návštěvníků 904 (vloni 825), počet otevřených sklepů 25 (vloni 21), každý návštěvník dostal mimo obvyklé svačinky, degustační skleničky a vstupu na Besedu u cimbálu také tištěný seznam nabízených vzorků vín dle jednotlivých sklepů. Pěkně upravený areál, lepší organizace parkování a pokladny, kvalitní vína a přístup vinařů i přes drobné dešťové přeháňky přes den vytvořily pohodovou atmosféru, kterou hosté vysoce hodnotili a nešetřili chválou a sděleními, že příští rok se těší na opětovné setkání.

dsc00084-large.jpgdsc09981-large.jpg

Večerní Beseda u cimbálu je pravidelně třešničkou na dortu celého dne. Cimbálová muzika MLÁDÍ i dětský soubor Pomněnka jsou zárukou, že se všichni v závěru náročného dne cítí spokojeni.

dsc00162_-custom.jpg

Letos byl hostem večera i mužský sbor z Velké nad Veličkou, host z jiné folklorní oblasti, který přinesl jiné písně, než jaké jsou u nás známé. Beseda skončila již tradičně až po půlnoci a přispěla k celkové spokojenosti všech.

Sedmý ročník otevřených vinných sklepů skončil. A co dál? Především je třeba poděkovat všem, kteří se na organizaci, jež vyžaduje velké množství činností, jakkoliv podíleli. Jmenovat někoho je těžké, abychom na některé nezapomněli.

Příští rok se vinné sklepy otevřou opět a to 17. srpna 2013, opět v 11,00 hodin. Pokud se někde vyskytly drobné chyby, musíme dál pokračovat v jejich odstraňování. Věřme, že se znovu sejdeme se všemi, kterým se u nás líbí, a proto přivedou své známé a přátele. Den otevřených vinných sklepů není jen o víně, ale i o prezentaci naší obce, areálu Pod Búdama a především o setkání lidí, kteří chtějí vnímat vše, co by mělo být nám všem vlastní - co nejlepší lidské vztahy, vztah k své vesnici, svým sousedům.

http://www.cejc.cz/ke-stazeni/akce

Více informací poskytnou pořadatelé zahradkari.cejc (at) seznam.cz

Vinné sklepy se otevřely - již 6. ročník

Letos se v sobotu 13. srpna otevřelo 21 vinných sklepů. Začátek byl stanoven tradičně na 11.00 hodin. Ale hosté přijížděli ve větších skupinách již kolem desáté hodiny a proto bohužel vznikl nečekaný přetlak u pokladny. Vše se ale zvládlo. I nárůst hostů proti roku 2010 o 24 % na 825 platících návštěvníků byl, jak se říká „v pohodě“. Při přípravě otevřených sklepů se vyskytly i názory, že účast možná bude nižší než loni, protože probíhá v Kyjově Slovácký rok a v okolí je mnoho akcí, které nám mohou konkurovat. Naštěstí se to nepotvrdilo.

Naši stálí hosté přišli a přivedli i své přátele a výsledek byl i pro optimisty příjemným překvapením. Potvrzuje se, že areál Pod Búdama, přístup vinařů a atmosféra otevřených sklepů přitahují do Čejče stále více hostů. To je ale hlavní smysl a záměr této akce. Mnoho návštěvníků, dle jejich slov navštívilo všechny naše ročníky a oceňují právě celkový přístup k hostům, rodinnou atmosféru a možnost hovořit s vinaři o nabízených vínech. Právě toto „naše sklepy“ upřednostňuje před některými okolními. Přínosem pro obě strany je také možnost setkat se s vinaři ještě i v následující den.

imgp1085-large.jpg

imgp1325-large.jpg

Večerní beseda u cimbálu s Cimbálovou muzikou Mládí je od počátku součástí akce. Letos mimo vystoupení naší „Pomněnky“ zazpíval mužský soubor Svodničan z Bořetic. Možná jste si všimli podstatně většího tanečního parketu, na jehož rozšíření se podílel Obecní úřad. Přesto, že je dvakrát větší, zájmu tanečníků často nestačil. Besedovalo se až do nočních hodin. K celkovému vyznění této pěkné tradice jistě přispělo i nádherné počasí v průběhu celého dne i večera.

Když sledujeme nárůst počtu akcí podobného charakteru na celé Moravě, tak nás musí těšit stále se zvyšující počet hostů. Jejich zájem je určitě tím nejlepším hodnocením Dne otevřených vinných sklepů s besedou u cimbálu. Je i závazkem do dalších ročníků pro všechny, kteří se na organizaci a celém průběhu jakkoliv podílejí.

imgp1061-large.jpg

A komu poděkovat? Vinařům, kteří své sklepy otevřeli. Všem, kteří si kolem svých pozemků či sklepů uklidili. Obecnímu úřadu za pomoc při úklidu a zajištění akce. Prostě všem, kteří jakkoliv přispěli ke zdaru letošních otevřených sklepů.

imgp1311-large.jpgimgp1079-large.jpg

Přání pro rok 2012: Odstranit drobné nedostatky, které vyplynuly především při zvyšujícím se počtu hostů. Vše připravit tak, abychom Den otevřených vinných sklepů v sobotu 11. srpna 2012 mohli hodnotit opět jako úspěšnou prezentaci obce Čejč, čejčských sklepů a vinařů s jejich víny.

Otevření vinných sklepů - již 5. ročník

Když před pěti lety byla poprvé realizována myšlenka otevření vinných sklepů v krásné lokalitě „Pod Búdama“ a přišlo jen 75 platících hostů, nebylo nikomu z organizátorů ani majitelů vinných sklepů, kteří je otevřely jasné, jakou tato akce bude mít budoucnost. Vývoj od té doby snad dává za pravdu optimistům, kteří věřili, že prezentace naší obce, našich vín a našich lidí tímto způsobem bude dobrá. Ale vraťme se k letošnímu ročníku.

14-8-2010-otevrene-sklepy-220.jpg

Rok 2010 nebyl dosud vůbec jednoduchý pro zajišťování podobných akcí. Největším problémem je zatím počasí, které v průběhu roku přineslo v celé naší zemi mnoho problémů. Ani bouřka s krupobitím 20.7. u nás nebyla výjimkou, deště nakonec byly na denním pořádku i těsně před „Otevřenými sklepy“. Ale sobota 14. srpna 2010 se přece jen umoudřila a pomohla tomu, že vše co bylo připraveno, bylo pak velmi dobře prezentováno. Celkem 22 připravených vinných sklepů/ zatím nejvíce/, hezky upravený celý areál „Pod Búdama“/díky pochopení a přispění většiny majitelů v tomto prostoru a pomoci obecního úřadu/, nově upravený prostor pro Besedu u cimbálu mohlo přivítat milovníky dobrého vína, příjemné pohody a cimbálové muziky.

14-8-2010-otevrene-sklepy-227.jpg

Organizátoři se připravili tak, aby všichni příchozí měli vše, co bylo přislíbeno - selskou svačinku, degustační skleničku s potiskem, propagační materiály. V minulém roce přišlo hostů více než byl předpoklad; čekali jsme jak to dopadne letos - návštěva platících návštěvníků bylo opět o 100 hostů vyšší než loni. Všichni si považovali příjemnou a domáckou atmosféru, příjemné prostředí, vysokou úroveň předkládaných vín.

Také hodnotili a srovnávali s podobnou akcí v jiných obcích. Hodnocení dopadalo pro Čejč velmi pozitivně.

dsc08699-small.jpgdsc08564-small.jpg

Začátek otevření byl stanoven na 11,00 hod, ale už před touto hodinou přicházeli zájemci a ukončení v 18,00 hod také nebylo dodrženo.

Nesmíme zapomenout ani na návštěvu České televize, která natáčela při zahájení v průběhu a také při Besedě u cimbálu. Mnoho hostů patří již ke stálým návštěvníkům, s majiteli sklepů se již vítají jako „staří známí“. To je nejlepší vysvědčení pro Otevřené sklepy v Čejči.

14-8-2010-otevrene-sklepy-265-small.jpgdsc08608-small.jpg

A večerní Beseda u cimbálu ? Cimbálová muzika „Mládí“ z Čejče je trvalou součástí akce. Vystoupení dětského souboru „Pomněnka“ na úvod je milým pohlazením nejen pro maminky a babičky vystupujících dětí, ale je srdečně přijato všemi posluchači. Vystoupení pěveckých sborů - mužského z Dambořic a ženského z Ostrožské Nové Vsi také přispívá k zakončení celého hezkého dne . Letos se všichni hosté bavili až do 1 hodiny ranní, kdy zase přišel déšť. Ale ten už nic nemohl zkazit, vše už bylo v dobrém hotovo. Nutno znovu podotknout, že Beseda u cimbálu byla na nově upraveném prostranství, kde bylo možné bez problémů zajistit posezení pro všechny a přehled i pro ty, kteří seděli u svých okolních sklepů. Snad letošní „Beseda“ přesvědčila mnohé o vhodnosti upraveného místa i pro možnost dalších vystoupení či akcí.

14-8-2010-otevrene-sklepy-108-small.jpg14-8-2010-otevrene-sklepy-114-small.jpg

5. ročník Otevření vinných sklepů je za námi. Na schůzce organizátorů a majitelů sklepů byl vyhodnocen, zazněly i některé připomínky, jak v dalším roce ještě drobnosti zlepšit. Již vzniklá tradice otvírání vinných sklepů je určitě dobrou prezentací naší obce, ve které je třeba pokračovat.

Na závěr je nutné poděkovat všem, kteří se na organizaci podíleli, firmám a podnikatelům, kteří pomohli s dopravou či technickým vybavením, také majitelům sklepů, které byly otevřeny, obecnímu úřadu za pomoc při úklidů areálu před akcí. Všechny může těšit to, že téměř 700 lidí našlo cestu do Čejče a Pod Búdy.

Na shledanou při dalším Otevření vinných sklepů v Čejči 13. srpna 2011 se těší určitě nejen organizátoři.

Otevření vinných sklepů - 4. ročník

Je sobota 15. srpna 2009 a v areálu „Pod Bůdama“ se objevilo více jako 500 návštěvníků. Ano tak bychom stručně mohli zhodnotit příjemnou sobotní atmosféru, která i díky příznivému počasí zavládla při 4. ročníku otevřených vinných sklepů v Čejči.

14-8-2010-otevrene-sklepy-093-small.jpg

Ale - když před časem organizátory napadlo zařadit do své činnosti takovou akci spojenou s večerní Besedou u cimbálu tak netušili, že se v malé vinařské obci Čejč bude návštěvníkům líbit více než v mnohých jiných obcích, kde je převaha „profesionálních vinařů“. Průběh uplynulých ročníků ukázal, že obliba „otevřených sklepů“ v Čejči roste, mnoho návštěvníků jsou už vlastně známí či přátelé; je tedy dobře, že tato akce se koná.

Dovolte trošku statistiky z historie - počet otevřených sklepů- začali jsme v roce 2006 s 13, stejně i v druhém roce, v třetím 15 sklepů a letos 20 otevřených sklepů; počet platících návštěvníků - první rok 75, druhý 250, třetí 350; letos na otevřené sklepy přišlo 541 platících hostů.

Možná se dá říci, že organizace je již rutinou. Ale stále vyžaduje zapojení celého výboru zahrádkářů a spolupráci vinařů. Začít se musí hned v únoru zařazením do kalendáře akcí na webu vinařského fondu, zajišťováním další propagace a vylepšováním celodenního programu. Velmi důležitá je pak propagace přes další media/Zahrádkář, Vinařský obzor, Naše Slovácko, Radio Jih,ČR Brno/. Úprava celého areálu také vyžadovala spolupráci s obecním úřadem. Proti předchozím letům bylo zvýšena možnost občerstvení pro návštěvníky/celkem na 3 místech/, zajištěno i sociální zázemí.

Jak to letos tedy bylo? V 11,00 hod bylo po společném focení připraveno 20 majitelů vinných sklepů přijímat své hosty. Pro lepší orientaci byl každý otevřený sklep označen vlajkou, tato inovace se líbila. Návštěvníci přišli a přijeli ze všech koutů naší republiky; přes velký počet se podařilo díky zvýšenému počtu sklepů zachovat tradiční rodinnou atmosféru dne a hezký přístup k hostům. Selská svačinka/chléb se švarkovou pomazánkou/, kterou v rámci vstupného každý návštěvník dostal, byla hodnocena příznivě. Ale podstatné bylo, že velmi vysoce hodnotili hosté kvalitu vín, předkládaných k degustaci, přístup vinařů a celkovou náladu. Ale musíme přiznat i malý problém - organizátoři očekávali maximálně 500 návštěvníků; na tento stav bylo vše připraveno. Narychlo se muselo řešit zajištění dalšího materiálního zajištění, ale zvládlo se to a je to jen poučením pro příště. V 18,00 hod otevření sklepů neskončilo, mnozí museli „protáhnout“ otevření do dalších hodin.dsc00702-large.jpg

Zapomenout nemůžeme ani na následnou Besedu u cimbálu. I tato část dne se vyvíjí. Již to není pouze poslech cimbálové muziky „Mládí“ vedené primášem Leošem Porubou. Pomalu ale jistě je to kulturní program se zapojením dětského souboru „Pomněnka“ vedeného Mg. Malíkovou/, mužáckého souboru z Dambořic, ženského pěveckého sboru z Ostrožské Nové Vsi a aktivní účastí hostů, dříve jen diváků a posluchačů. Přesto, že jsme připravili posezení pro velký počet hostů, znovu to nestačilo; přesto, že stoly a lavice byly vypůjčeny i z Hovoran a Mutěnic. Znovu poučení pro příště - areál pro vystoupení je nutné zvětšit a zajistit možnost sezení pro všechny. Ale ani Beseda u cimbálu nebyla hodnocena špatně, mnohým návštěvníkům se domů nechtělo.

dsc08818-large.jpg

Velkým uznáním spokojenosti s Otevřením sklepů nebylo to, kolik lidí se před akcí informovalo na organizaci, možnosti ubytování a další, ale to, že nemálo účastníků v následujících dnech se ozvalo a poděkovalo za hezký zážitek.Stejně pozitivně dopadlo i hodnocení, které organizátoři provedli spolu s vinaři. Vládla spokojenost s průběhem a vůle pokračovat i příště.

Na závěr je nutné poděkovat všem, kteří se na úspěchu podíleli a připravit další pokračování a to 5. ročník Otevřených vinných sklepů v Čejči 14. srpna 2010.

Otevření vinných sklepů - 3. ročník

Měsíc srpen je už třetím rokem po sobě v činnosti zahrádkářů a vinařů v Čejči ve znamení „Dne otevřených vinných sklepů“ spojeným s Besedou u cimbálu. Nejinak tomu bylo i letos. Můžeme říci, že vzniká tradice, kterou můžeme hodnotit až někdy v budoucnu. Ale určitě to není rutina a právě o tom jsme se přesvědčili v letošním roce.

Přípravy začínají již na začátku roku, protože je nutné zařadit akci do programu vinařských akcí, umístit upoutávku na internetu, zajistit propagaci v dostupných mediích, projednat otevření s vinaři, zajistit technickou stránku celého dne; prostě udělat mnoho drobné práce, aby mohlo vše proběhnout úspěšně.

p8180395-large.jpg

Byl letošní ročník jiný než předešlé ? Bylo otevřeno 16 vinných sklepů, v předchozích ročnících jen 13. Z tohoto počtu bylo 5 vinařů, kteří se rozhodli k otevření svého „království“ poprvé. Minulé ročníky byly provázeny pěkným počasím. Letos v pátek a v noci na sobotu 16. srpna pršelo, u organizátorů, ale i vinařů se množily obavy o návštěvě. Jak to tedy bylo doopravdy ? Již 20 minut před zahájením přišli první návštěvníci - až z Karlových Varů a byli zde už potřetí, pak se začali trousit další hosté. Občas zapršelo, ve 13 hod bylo pouze něco přes 100 návštěvníků. Ale pak se vše změnilo a konečný stav hostů byl lepší jako v předcházejících letech.

Prohlédnout si areál „čejčských bůd“ a ochutnat naše vína přišlo téměř 350 návštěvníků, tedy o 100 více než loni. Naprostá většina z nich vyjadřovala spokojenost s prostředím, nabízenými vzorky vín a ptala se na termín příštího otevření. Někteří z vinařů, kteří svůj sklep otevřeli, v určitých okamžicích obtížně, ale přesto s elánem zvládali nápor počtu hostů. Mnohým se nechtělo ukončit ochutnávání ani po oficiálním ukončení.

img_1365-large.jpg

Lze konstatovat, že mnoho hostů i z daleka - Praha, Ostrava, Hradec Králové, Polsko, Slovensko, České Budějovice a další k nám na Čejč již jezdí pravidelně a díky dobré prezentaci akce se okruh příznivců zvyšuje. Dobře byl hodnocen i nápad poskytnout všem návštěvníkům „selskou svačinku“ - krajíc chleba namazaný škvarkovou pomazánkou.

Beseda u cimbálu, která bezprostředně po „otevřených sklepech“ následovala, se také neobešla bez drobnýchproblémů. Počasí stále vyhrožovalo deštěm, příprava parketu a posezení se musela dělat až na poslední chvíli. Dokonce jsme zvažovali „mokrou“ variantu s využitím vinárny U Hroznu, jejíž vedoucí nám vyšla vstříc. Nakonec jsme besedu připravili venku.V úvodu vystoupil dětský soubor „Pomněnka“ pod vedením Mgr. Malikové. Přes chladné počasí se sešlo mnoho návštěvníků - někteří museli i stát, vystoupení cimbálové muziky „Mládí“ bylo obohaceno mužáckým pěveckým souborem z Dambořic. Příjemný večer se protáhl až do jedné hodiny ranní a to se ještě některým účastníkům nechtělo domů. Beseda byla skutečně besedou se zapojením posluchačů, nejen poslechem cimbálové muziky.

Následně proběhlo hodnocení s vinaři, kteří měli své sklepy otevřeny. Všichni se shodli na tom, že „otevření“ bylo úspěšné a všichni vyjádřili odhodlání pokračovat i příště. A pro budoucnost je nezbytné získat další vinaře pro zpřístupnění jejich vinného sklepa a pomoci tak ještě větší propagaci vína z Čejče a každého jednotlivého vinaře.

To byl závěr hodnocení této akce, závěr zúčastněných vinařů, kteří poctili termín příštího roku - sklepy otevřeme 15. srpna 2009. Vzhledem ke stále se zvyšující návštěvnosti je žádoucí vytvořit ještě lepší prostředí pro organizování této a dalších akcí.
Kontaktní formulář
Vaše jméno:
Váš email:
Váš telefon:
Zpráva: (povinné)
Vytisknout stránku Vytisknout stránkupublikováno 20. 01. 2011, zobrazeno 72836x, dnes 1x

edit Přidat komentář

Komentáře (485)

#485
balloon After examine just a few of the weblog posts on your website now, and I really like your manner of blogging. I bookmarked it to my bookmark web site listing and will be checking again soon. Pls try my site as properly and let me know what you think.
reebok nfl jerseys size chart youth
12. 11. 2017
twvdehhqze (at) gmail.com
www.gaiaonline.com...
#484
balloon Awsome post and straight to the point. I don't know if this is actually the best place to ask but do you guys have any ideea where to employ some professional writers? Thx
#483
balloon Excellent post but I was wanting to know if you could write a litte more on this topic? I'd be very grateful if you could elaborate a little bit further. Bless you!
#482
balloon Spot on with this write-up, I really assume this website needs way more consideration. I'll in all probability be once more to learn much more, thanks for that info.
#481
balloon I impressed, I must say. Really not often do I encounter a weblog thateach educative and entertaining, and let me inform you, you might have hit the nail on the head. Your concept is outstanding; the difficulty is one thing that not sufficient individuals are speaking intelligently about. I'm very pleased that I stumbled throughout this in my seek for one thing relating to this.
#480
balloon I'm very happy to read this. This is the type of manual that needs to be given and not the random misinformation that's at the other blogs. Appreciate your sharing this greatest doc.
nike basketball shoes low price
11. 09. 2017
xlkjphfhn (at) gmail.com
www.shopsales.site...
#479
balloon Ineed to verify with you here. Which is not something I normally do! I get pleasure from studying a submit that can make folks think. Also, thanks for permitting me to comment!
nike golf unbrella
11. 09. 2017
xlkjphfhn (at) gmail.com
www.shopsales.site...
#478
balloon You could certainly see your expertise within the work you write. The world hopes for even more passionate writers such as you who aren't afraid to say how they believe. All the time go after your heart.
nike basketball uptempo shoes
11. 09. 2017
xlkjphfhn (at) gmail.com
www.shopsales.site...
#477
balloon Its such as you read my mind! You appear to grasp a lot about this, like you wrote the guide in it or something. I feel that you could do with some p.c. to power the message house a little bit, but other than that, this is magnificent blog. A great read. I'll definitely be back.
nike bottle buy online
11. 09. 2017
xlkjphfhn (at) gmail.com
www.shopsalesoutle...
#476
balloon I think other website proprietors should take this site as an model, very clean and wonderful user genial style and design, as well as the content. You are an expert in this topic!
nike china factory
11. 09. 2017
xlkjphfhn (at) gmail.com
www.shopsales.site...
#475
balloon I have been checking out a few of your stories and i must say pretty nice stuff. I will definitely bookmark your website.
nike hyperdunk collection
11. 09. 2017
xlkjphfhn (at) gmail.com
www.shopsalesoutle...
#474
balloon この情報 です。 方法私はより&# 22810;くを見つけ 427;ことができә 4;すか?
3日間限定 ホットセール&# 12511;ッ&#...12463;ス 贈り物 http://mia-secretariat.com více
3日間& #38480;定 Ӣ
21. 01. 2016
uooyybare (at) gmail.com
mia-secretariat.co...
#473
balloon %meta_keyword%| 約にあなたの&# 32771;えを共有し 390;いただきあӚ 6;がとうござい ます。よろし&# 12367;
最新アイテӣ...2;&# 12434;海外通販 3日間限定 http://www.masvitrinas.com více
最新&# 12450;イ 486;
21. 01. 2016
uooyybare (at) gmail.com
www.masvitrinas.co...
#472
balloon 素晴らしい後&# 12375;かし |あなたはこの& #12383;被験者?あ 2394;たは少し手{ 98;込んだことが ;できれば、| 感謝感...謝 をさらに私は&# 38750;常になるだ 429;う。 それを感謝!
2015春夏新色追ࡃ 2; 2015正規品 http://www.engimedia.it
více
2015春ࣧ 9;新色 $
21. 01. 2016
uooyybare (at) gmail.com
www.engimedia.it
#471
balloon このような良&# 12356;共有おかげ 398;ために設計ӕ 7;るために 思考を、執筆&# 12398;作品です 私は完全にそ&# 12428;を&#...35501;んでい 427;なぜthatsの、気& #38627;しく|良い|楽& #12375;い|素敵な
限定sale 新作 セール対象商&# 21697; http://adremides.com.ar
více
限定sa le 新作 &#
21. 01. 2016
uooyybare (at) gmail.com
adremides.com.ar
#470
balloon あなたの方法&# 12398; 全体のことこ&# 12398;では、実際 395;は| | |実際には本当& #12395;純粋 良い、一人一 でき 知って{...98;点に&# 27880;意してくだ 373;い。 、どうもあり&# 12364;とう。
セール対象商&# 21697; 人気絶頂 http://philippaff.de
více
セー&# 12523;対# 937;
21. 01. 2016
uooyybare (at) gmail.com
philippaff.de
#469
balloon 読んだ後、こ&# 12398;素晴らしい こんにちは 執筆の作品私&# 12399;あまりに 友人とここノ&# 12454;ハウ |知識| |精通私...の経験& #12434;共有するこ 2392;喜ん。
メール便送料&# 28961;料 国内正規品 http://smaranda.de
více
メー&# 12523;便$ 865;
21. 01. 2016
uooyybare (at) gmail.com
smaranda.de
#468
balloon うわー、この&# 27573;落は楽しい 289;私妹は |したがって、| 、これらの種&# 39006;のことをそ 358;分析していә 4;す...;彼女を伝え る|お知らせ| |知っているの& #12391;}私は{伝える& #12388;もりです。
2015春夏新色追ࡃ 2; 送料無料 http://www.weweld.com
více
2015春ࣧ 9;新色 $
21. 01. 2016
uooyybare (at) gmail.com
www.weweld.com
#467
balloon あなた実際プ&# 12524;ゼンテーシ 519;ンしかし 一緒にあなた&# 12392;あなたと | | 本当に簡単そ&# 12358;簡単それは# 211;Ӕ...0;るようでӕ 7;作るI 見つけるこの&# 12488;ピック 私は思うこと&# 12434; 一つのこと 私がかもしれ&# 12394;い 決して理解し&# 12390;います。 とすぎに思え 非常に 広い私のため&# 12395;。公開| |提出| 先に前進 、それをぶら&# 19979;げる|しがみ 2388;く|把握|ホー 2523;ド|} ハングを取得&# 12375;よう {しようとする& #12391;しょう!
業務分野绝賛&# 21830;品 2015春夏新色追ࡃ 2; http://www.jennymoodyproperties.co.uk
více
業務&# 20998;野 477;
21. 01. 2016
uooyybare (at) gmail.com
www.jennymoodyprop...
#466
balloon こんにちは あなたがして&# 12356;るあなたは 169;がどのホスӠ 6;ィング会社の ウェブホスト&# 30693;らせる気に...2 375;ますか?そӗ 8;後、ほとんど の| 速く速く と私は、この&# 12502;ログは多く 398;ことをローӠ 9;すると言わな ければならな&# 12356;| 異なる全く異&# 12394;る私は3であ 2394;たのブログ| 34;ロードしまし ;た。あなたが& #12377;ることがで 2365;ます価格で} 03;ロバイダ|良ӓ 6; Webホスティング ;ホスティング& #12452;ンターネッ 2488;ホスティン| 64; 示唆をお勧め&# 12375;ますか? 乾杯、私はそ&# 12428;を感謝しま 377;!
メール便送料&# 28961;料 高級感たっぷ&# 12426; http://www.testhuset.dk
více
メー&# 12523;便$ 865;
21. 01. 2016
uooyybare (at) gmail.com
www.testhuset.dk
Další komentáře
CalmCube2 CMS
RSSVytisknout stránkuMapa stránek · © 2008 - 2023 Obec Čejč · Počet návštěv: 1617609 (72836)