Vinařská stezka - Obec Čejč

Vinařská stezka

Moravské vinařské stezky jsou dlouhodobý projekt rozvoje vinařství a turistiky na jižní Moravě. Cyklotrasy jsou značeny žlutými kovovými tabulkami s barevným stylizovaným sklepním žúdrem. Čejč je součástí Mutěnické vinařské stezky, dlouhé 65 km, která je sjízdná po celý rok. Vede vinicemi a poli a přivede návštěvníky do části obce Pod Búdama s 98 vinnými sklepy místních vinařů. Víno můžete ochutnat také v provozovaném Vinném sklepě U Hroznu.

mutenickastezka.jpg
Zdroj: www.stezky.cz (více informací zde)


www.slovacka-vinoteka.cz

Přijďte se podívat na Den otevřených vinných sklepů od r. 2006 odkaz v aktualitách.


Vytisknout stránku Vytisknout stránkupublikováno 30. 01. 2009, zobrazeno 24029x, dnes 1x


Vinařská oblast

Mutěnicko jako součást vinařské podoblasti Slovácko tvoří přechod mezi severními a jižními podoblastmi pěstování révy vinné na Moravě. Teplý a suchý kraj v údolí řeky Kyjovky přeje odrůdám Rulandské bílé a šedé, Ryzlink rýnský, Tramín a Muller -Thurgau, v posledních letech se rozšířilo pěstování Chardonnay.

Na menších plochách modrých odrůd převládá Modrý Portugal, Frankovka a Svatovavřinecké. Výše položené vinice na jižních svazích zvlněného terénu, kde již není tolik patrný vliv teplého proudění, tady dávají plná vína se svěžím charakterem, jemnou kyselinou a výrazným odrůdovým aroma.

budy.jpg

CalmCube2 CMS
RSSVytisknout stránkuMapa stránek · © 2008 - 2024 Obec Čejč · Počet návštěv: 1667243 (24029)